SINAVLARA HAZIRLIK

Karadal Akademi Eğitim Kurumları

Sınıf Belirleme Sınavı

Slider 1
Slider 2
Slider 3

Karadal Akademi'de dersler başlamadan önce “Sınıf Belirleme Sınavı” yapılır. Öğretim dönemi başında tüm öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen bu sınavın amacı, öğrencilerin bilgi düzeylerini ölçmek ve onları başarı seviyelerine uygun sınıflara yerleştirmektir. Sınav sonuçları titiz bir şekilde değerlendirilir, öğrenciler bilgi düzeylerine göre gruplanır ve her öğrenci kendi başarı durumuna uygun sınıflarda eğitim görür.

Sınıf belirleme sınavı öğrenciler tarafından pek ciddiye alınmaz. Kimi öğrenciler eğitim kurumlarına başlarken yapılan bu sınavlara katılmazlar bile. Peki neden "Sınıf Belirleme Sınavı" dersek bu soruya cevabı en güzel bir öğrenciden dinleyebiliriz.

Ben üniversiye gitmek için dershaneye yazılmıştım. Sınıf belirleme sınavı olduğunu duydum ve umursamadım ve girmedim bana çok gereksiz geliyordu zaten 1 sene gidecektim. Daha sonra dershane başladı beni verdikleri sınıf düzeyinden yüksek olduğumu düşünüydum. Derste işlenen konular çok basit geliyordu ve sanki hiç ilerleyemiyormuşuz gibime geliyordu. Aylar devam ettikçe fark ettim ki bende artık sınıfın düzeyine iniyordum ve kendime birşey katamıyordum sınıfımdakiler yükselirken ben yerimde sayıyordum. Kendime hedef alacağım kimse yoktu. Sınav istediğim geçmedi ve tekrar hazırlanmak zorunda kaldım. Bu sefer sınıf belirleme sınavına çok önceden hazırlandım ki daha başarılı sınıflarda daha başarılı öğrenci arkadaşlarımla başarıya ulaşayım. Öylede oldu istediğim bölümü kazandım.

Genel Deneme Sınavları

Slider 1
Slider 2
Slider 3

Öğretim dönemi boyunca uygulanan bu sınavlarla öğrencilerin o güne kadar işlenen konuları ne ölçüde öğrendikleri tespit edilir. Sınav sonuçları ayrıntılı bir şekilde değerlendirilerek öğrencilerin çalışması gereken dersler ve konular belirlenir, ek çalışmalar planlanır.

Her ay yapılan bir sınavdır. Sınavın yapıldığı tariha katar işlenen konuları kapsamaktadır. Öğrenci kendisini test eder ve yaptığı planların doğru ilerlediğini görür. Sınav sonuçları değerlendirildiğinde eksik olan okular üzerine daha fazla çalışma yapılır.

Öğrenciler genel değerlendirme sınavları sonucunda rehber hocalarıyla birlikte eksik konularına yoğunlaşılar ve bu konuları tamamlamak için bir plan hazırlarlar. Bu planlar her ay deneme sınavı sonrasında değerlendirilir. Öğrencinin başarıya ulaşmasına yardım edilmiş olunur.

Deneme Sınavları

Slider 1
Slider 2
Slider 3

Öğrencilerin sınav deneyimi kazanması, bilgi eksiklerini tespit etmesi ve zamanı doğru kullanma becerisi kazanması amaçlanır.

Belli bir seviyeye gelindikten sonra her hafta sonu yapılan bu sınav gerçek sınava giriyormuş gibi yapılır. Hem öğrenci sınav için idman yapmış olur hemde eksiklerini görmüş olur.

Haftada bir yapılan bu sınav sayesinde öğrenciler gerçek sınavdaymış gibi ortam hazırlanır. Sınav heyecanıı yenmeleri için onlara bir avantaj olur. Bir çok konuyu farklı soru tipleriyle görerek daha tecrübeli hale gelir.